Hakkımızda

AKAR  KALIP, 1996 yılında sac metal kalıpçılığı yapmak üzere Mevlüt Fırat tarafından Bayrampaşa / İstanbul’da kurulmuştur.

Daha sonra gelen müşteri talepleri doğrultusunda fason üretim olarak tel erozyon kesim ve pres baskı işlerini de faaliyetlerine katmıştır.

Akar Kalıp hedeflerini; kalitesini, rekabetteki başarısını, müşteri memnuniyetini ve fiyat avantajlarını her zaman daha ileriye götürmek olarak belirlemiş ve müşterileriyle işbirliği içinde olmak ve ortak projelerle beraber çalışmak amacındadır.

Sektörler

Otomotiv, tekstil, elektrik, elektronik, beyaz eşya, mutfak eşyaları başta olmak üzere sac metal ürün imal eden tüm sektörlere kaliteli ve garantili metal kalıp imalatı ve talep olması halinde fason üretim yapmaktadır.

Üretim Teknolojisi

Makine parkurunda, CNC dik işleme merkezleri, CNC frezeler, CNC tel erezyonlar, CNC delik delme makinası, kalıpçı-üniversal frezeler,  taşlama tegahı, radyal matkap gibi çeşitli ebatlarda makine portföyüne sahiptir.

Pres baskı bölümünde ise 5 tondan 500 tona kadar baskı yapabilen değişen ebatlarda eksantrik presler makina parkında mevcuttur.

Kalite

Üretimin her aşamasında güçlü bir kalite kontrol sistemi uygulanmakta olup müşteri memnuniyetini maksimize edecek kontrol metodlarından taviz verilmemektedir.

Vizyon & Misyon

Vizyonumuz Türkiye’de bilinen en iyi sac metal kalıp firmaları arasında olmak.

Misyonumuz metal kalıpçılığı ve kaliteli fason imalat alanında müşterilerin ihtiyacını yine onların istekleri doğrultusunda gidermek.

Akar Kalıp Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

 

iletişim

Tel: +90 (212) 613 73 99

Tel: +90 (212) 480 01 32

Fax: +90 (212) 612 08 82

adres

Akar Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti.
Topçular Mah. Demirkapı Cad. Paşmakçı Sanayi Sitesi, D:347
34055, Eyüpsultan, İstanbul